Je leden.. Další rok nám už začal a mne dal sakra zabrat úvodní titulek k blogu. Konec&začátek by se spíše hodil na přelom roku. Bohužel tuto variantu jsem vystřílel již v předešlém čísle. A jak to tedy navléci, aby to celé nebylo jen o Vánocích, Silvestru a novém roce?! Naštěstí se toho v prosinci událo hodně nebo spíše velké věci..

Rád se tedy vracím k učitelování, abych ukázal a přiblížil co je všechno krásného na učitelském povolání. Protože na všem musíte hledat hlavně to dobré. A pokud vytěsníte ty dnešní některé nesnesitelné rodiče, se kterými se kantor mnohdy musí potýkat, jejich nevychované děti, mzdu a tu nesnesitelnou pracovní dobu 😀 skončíme zase u prázdnin.. Po třech letech, kdy jsem byl mimo školství, jsem vždy mezi svátky byl v práci. Mělo to své výhody, v obchodech skoro žádný vedoucí nebyl a proto jsem toho moc nemusel dělat. A navíc jsem si chodil do práce odpočinout od všech těch houkacích, bouchacích, břinkacích a bimbacích hraček. A najednou jsem zpět ve škole a hned jsem chytil rok, kdy jsou vánoční prázdniny jedny z nejdelších. Ano, letos jsou prázdniny 16 dnů a ano, říkáte si stejně jako já, co s takovou spoustou volného času?! Kdo by to vydržel?! A za chvíli jsou pololetky, které zrovna u nás hned navazují na jarky.. Stále je se na co těšit, nemyslíte?!

..

Kdekdo se těší na Vánoce jako na svátky klidu a pohody a pak lítají po obchoďácích, nakupují jako šílení.. doma šůrují jako šílení, jako by celý rok neuklízeli.. pečou, zdobí, vaří jako šílení.. a pak se cpou a jedí jako šílení.. Ač u nás se nic takového nekonalo (tedy z mého pohledu), dárky Ježíšek sehnal už v listopadu, cukroví jsme upekli dva druhy (linecké a pracny) + štoly a vánočky a úklid je pravidelný — v úterý a v červnu.. Ale i u nás je prosince hektický, minimálně co se týče SeverskéBitvy. Pač s prosincem se vše již upíná k této akci, plánují, nakupují, připravují a tisknou se poslední věci, aby vše klaplo, bylo perfektní, všichni byli spokojení a užili si to.. Teda kromě našich partnerek, které trochu trpí, pač předvánoční čas, čas vánoční a povánoční, vždy trávíme Bitvou.

A Bitva byla na programu i letos. Již sedmý ročník, kterým jsme se zavázali k docela těžké vytrvalosti. V průběhu podzimu nás opustil velký člověk a chlap nejen postavou, ale i srdcem — Franc. A jedna z nejmenších aktivit od nás Rumoborců, jak vzdát takovému člověku hold, je věnovat SeverskouBitvu právě Honzovi a tak můžete SeverskouBitvu hledat také pod slovy — Francův memoriál! No všechno klaplo a proběhlo na jedničku, mohu Vás uklidnit. Hřiště, hudbu i exhibici v podání Ondry Thora z Inlineskating.cz jsme zvládli. Rum i pivo se vypilo, klobásy, párky v rohlíku i hotdogy se snědly. Ceny — což jsou soudky plné rumu se rozdaly, Bitva poznala 4tého vítěze v historii. Co bylo hlavní, jak lidé jsou skvělí, jak nejen ta basketbalová rodina umí držet pohromadě. A co pro všechny ty lidi Franc znamenal. Prostě Legenda Fracoá!!

..

Prosinec nám uběhl jako nic, už možná proto, že učitelé v něm měli jen 15 pracovních dní. Leden nám začal a s ním také vlna předsevzetí. Já na předsevzetí moc nedám, pač potom jsou lidé z toho akorát zklamaní. Já si dávám za cíl mít se dobře a mít dobrou náladu. Což nejni nic co bych nemohl nedodržet. Chci být také zdraví, což už ovlivním hůř, ale rád k tomu opět přispěji alespoň tak, že do práce opět budu běhat a jezdit na kole. Což se mi v prosinci dařilo skvěle. Ani jednou jsem do práce necestoval autem ani autobusem. Vše jsem zvládl běžecky a kolmo. Za což jsem na sebe hrdý, pač se mi poprvé podařilo zaběhnout 100km za měsíc. Musím říci, že je to skvělé a úžasné moci se do práce dopravovat svou silou, a to ať už pěšky, běžecky bo kolmo. Pač taková cesta Vás krom dobrého osobního pocitu, ekologické sounáležitosti, nepotřebnosti MHD a aut, tak Vás hlavně nabije na celý den.

..

Ač je nový rok v plném proudu a to hlavní je stále před námi (jako hlavní, velké prázdniny tak i MS v hokeji, ME ve fotbale, ale i Velikonoce), tak

P(opřeji) F(šem) 2020.. a semtam se prosím začtěte do Kníru a třebas dejte vědět co by Vás také ještě zajímalo. Zato Vám prozradím, že znovu budu vidět a Vy také něco uvidíte!!

Váš #tensknirem