za otevřeným oknem, pod jedním kopcem, za hustým lesem a mlhou co ani nestojí za to ji krájet.. a co tam vlastně bylo?! to už si nikdo moc nepamatuje, protože strašně dlouho nikdo venku nebyl a už ani neví co tam venku vlastně je.. ále, nechte pohádkové i hororové scénáře ze Strakovy akademie bokem a přečtěte si co se řeší pod knírem..

RUM x RUN

Tak se nám rozběhl také nový školní rok, jen nevíme na jak dlouho 😀 a po prvním měsíci musím přiznat, že stále jsem nad plán a vyhlížím „těch 1000 mil, těch 1000 mil“. Nejni to úplně raketa za rok, ale nějak se začít musí, ať má člověk kam se posouvat a neztrácí motivaci a vůli. Kdo by také vydržel a chtěl vstávat ráno v půl šesté (tedy sleduji na auta běžeckého mága @runner_radek_foxik, který mne strčí běžecky do kapsy až 3x za měsíc) a kolem promrznutých, auta škrábajících lidí běhal přes kopce do práce. A tak neztrácím elán a běhám do kopce, přes rozhledny, v mlze, lesem, v kraťasech, kolem vodopádů a potkávám srnky, přejeté hrušky, jablka, kočky a také sražené divočáky. Kilometry tedy naskakují. Pomaleji, než v karanténě, ale jistě. Nejni to zcela svobodné běhání, jelikož běhám do práce a z práce, takže cíl je vždy jasný. Je to neuvěřitelně variabilní a opravdu si mohu vybrat kudytudyznudy poběžím a vždy si to trochu zpříjemním a protáhnu. Proto už se mi v hlavě zase zvěčňují nové cíle a výzvy, které doufám uskutečním a seznámím Vás s nimi. Ale hlavně, nejezdím do práce autem, ani mastnou tyčí, k tomu se mohu po doběhnutí do práce protáhnout, zacvičit a hlavně ospršit. Tím se moje tělo a mysl dokonale nastartuje a je připraveno na nový den. Doufám, že do té práce budu smět běhat dál nalehko a nalačno a z práce s plným pupkem, jen abych nemusel utíkat před zákonem..

 

 

#knirstuduje

Zase krátký odstavec.. 😀 Začal také nový semestr, má noční můra. Asi bych měl vypsat výběrové řízení na svou studijní asistentku, jelikož mailová schránka už se plní poštou z univerzity s úkoly, úlohami, připomínkami k naší nové distanční online výuce, která začala zrušenou výukou a bůhví, kdy skončí. A já tomuhle e-studiu moc nehovím a dost na to zapomínám, nehledě na můj stroj, který jestli zhasne, tak jsem asi dostudoval. Takže zase nic nevím a nestíhám. Kolegyně jedou bomby na společném chatu, kde se mi vždy objeví 150 nepřečtených zpráv a já to nestíhám ani odklikat, natož to vše přečíst a navíc se v tom vyznat?! Obdivuji je, jak vše stíhají.. online výuku, online distanční výuku, rodinu, děti atd., no.. Zase krásné alibi..

RMBRC

#8 #11 #21 #44

..čtyři čísla..

..dobrý skutek..

..osmé pokračování..

..20 týmů..

..muži i ženy..

..a jedno malé vyvrcholení.. Tak jako každý rok, ano už se nám blíží naše srdeční záležitost, což je Severská Bitva – Francův memoriál, streetbalový turnaje pod střechou, který BUDE!! zase mezi Vánocemi a Silvestrem. Vše se připravuje, turnaj, kvůli kterému Rumoborci nespí, třešinka na dortu streetbalové sezony. Indivindiuální soutěže, jako trofeje soudky rumu a pohodová a přátelská atmosféra. Takže věříme, že se tam zasejc společně potkáme. Zveme všechny baskeťáky, baskeťačky, co se chtějí na konci roku vidět s přáteli, malinko se proběhnout mezi svátky a vypotit cukroví a stres. A kdy to BUDE?! To se již brzy dozvíte.. Pomozte nám psát historii..

#tensknirem

..byla tu zajímavá část, která obsáhla trochu moderování, kdy jsem se  svolením vytřel na úžasnou akci a mohl jsem ji moderovat a správně směřovat. Letošní @DesignLock, plný tvořivých, odvážných a šikovných lidí, kteří tam prezentovali svoji tvorbu. Tuto akci pořádá dvakrát do roka, z jara (tentokrát na podzim) a na Vánoce, Superžena @adelube v zámeckém

areálu v Roztokách. O této akcičce také vznikl jeden můj text pro další SLAMPOETRY. Jen škoda, že nebyl hotov na

místě 🙁 to by byla pecka..

..druhé moderování bylo spojené s NF Upřímných srdcí, kdy jsem se dostal mezi partu srdečných a šlechetných lidí, kteří nekoukají jen na sebe a svoji klidnou cestu, ale hlavně na druhé a jak jim pomoci na jejich těžké cestě životem. Na jezeře Milada se běželo už popáté a já mohl být u toho Fandit, hecovat a povzbuzovat všechny běžce, běžkyně i děti. Jelikož bylo ukrutné vedro, tak jsme viděli i záchranku v akci, když se jeden sportovec na slunku uvařil. Další perlička byla a věřím, že se stane tradicí, že všici do jednoho na trati 5km zakufrovali a protáhli si trasu o 700 metrů. Snad tedy bude další ročník ofiko 5.700m 😀 A mne snad zase pozvou..

.. a ještě jsem měl tu možnost ukázat sebe a hlavně trochu SLAMPOETRY na dvou akcích.. První byla OPEN MIC v pivotéce, kam svolal nadějnou ústeckou mládež Pepa, talentovaný básník z Jatečky a já se k nim mohl přidat a přispět svou trochou do mlýna a pokusit se rozhýbat ústeckou scénu.. ..malinko se nám to snad daří, jelikož jsme si s Pepou zahráli takou malou domů. On pozval mne do pivotéky a já jeho do kočičí kavárny, kde jsme přítomným předvedly naše texty, básně a příhody. Myslím, že to byl slušný večír s miniSLAMPOETRY, Knírem a Pepou..

Bohužel jen nevíme, kdy a kde budeme moci podobnou akci znovu zopakovat.

 

Ale víme, že ve dvou se to lépe táhne.. tak nahoďte úsměv, nalaďte optimismus bo pěstujte knír pač se blíží MOVEMBER, kdy bude knírů habaděj.. A tady je https://movember.com/m/daribolkouba?mc=1 i #tensknirem..

a klidně tam můžete v tom listopadu něco poslat a nemyslet jen na to COVIDíš, ale také na to, že i jiné věci důležité..

 

Díky, Váš

 

#tensknirem